Husvagnsrenovering
- Skapat av Emjo, 2012-07-11
- Antal besök: 1638
Bild 1
En snabb o enkel renovering utav husvagnen fick det bli innan de var dags för att dra iväg i en tur med den :)
Alla väggar är vävade och limmade med våtrums lim, nya plastlister runt fönsterna. Ny klädda dynor, ny grön matta och gardiner och insyns skyddsgardin samt, ett draperi för garderoben. En tavla har kommit till i efterhand.



Kommentarer (2)
braviken, 13 maj
Hej !
Super fint.
Har du sytt över draget till dynorna själv. Ska göra om i våran vagn men är lite osäker på att sy till sofforna.
Emjo, svarade 14 maj
Hej !:)
Tack tack
ja de har vi gjort, sydde långa tuber o förde sedan in dynorna o sydde ihop kort sidorna... eller ja tror de var så vi gjorde iaf ;) var ett tag sen..
Yenny_Lee, 2012-07-12
Ursnyggt, älskar husvagnsrenoveringar! :))
Emjo, svarade 2012-07-12
tack :) javisst, jag med ! Kan vara lite surt att lägga pengar på de, med tanke på att man inte tillbringar så jättemycket tid där i varje år... men nu kan de nog bli lite mera ;)