Vår nya takvåning, inredning på gång!
Nu har vi flyttat från vår lilla etta till en mycket större och finare lägenhet...som ni ser på bilderna så är nya möbler inköpta och en ny färgskala lyser upp rummen... Har hunnit inreda en del men det är en del kvar.. blir tacksam för tips och råd. :)

Frasen, 2010-11-10
Hallå! Är intresserad av vart man hitta den snygga den byrån ni har bredvid den röda läsfåtöljen.
Vart har ni köpt den och skulle du kunna skriva ut måtten? Tack på förhand.
Är ute efter något liknande med har ett begränsat djup att jobba med.
isa84, 2010-10-30
Takfönstret var ju magiskt!!! Angående tips så är det svårt för att du kommer fylla ditt hem med tiden. Just nu ser det väldigt fint ut men lite tomt. I vardagsrummet skulle jag personligen sattsa stort på belysningen. riktbara lampor som belyser upp erat vackra tak. I sovrummet kommer nattuksbord och kanske en sängkappa göra susen. att bygga på din tavelvägg över sängen kan bli coolt oxå. det beror ju helt på vilken stil du vill ha. Jag tycker mig se mycket lekfulla detaljer som på dina kuddar och tax kudden i soffan. kanske är nåt att spåna vidare på?? kram och lycka till!!
laiina, 2010-10-27
Vilken underbar lägenhet :)
SaraTJ, 2010-10-27
Superfin lägenhet!!!
Gulina, 2010-10-27
Härlig lägenhet! och väldigt snygg inredning!
jca, 2010-10-27
Vilken underbar lägenhet, full av mysiga vrår!!
Juanita, 2010-10-27
Vilken underbar lägenhet! Jättesnyggt!
lantislygdman, 2010-10-27
OJ! Vilken härlig lägenhet! Och va läckert med ett takfönster. Den där sittbänken i hallen är grymt snygg! Bra jobbat med inredningen.
Yrkis, 2010-10-27
jättefin sittmöbel som ni har i hallen!
KarlaMumma, svarade 2010-10-28
Tack så mycket allihopa för kommentarerna! :) ... Jag blir tacksam om ni kommer med lite mer inredningstips och råd för att göra det finare