Budgetrenovering av gästtoaletten - före och efter!
Vår gästtoalett har fått en mini-makeover och gått från skabbig till mysig! Numera säger våra gäster "Åh, vad mysigt!" när de går in på toaletten. Före-bilden är från när vi köpte huset. Det som i stora drag har gjorts är målning av väggar och tak, upp med en bård och byte av spegel och så lite tingeltangel på det!
Vi planerar att göra en ordentlig renovering av gästtoaletten när vi har råd, men just nu duger detta mer än väl för oss!
gillarlila, 2011-08-06
tycker gott du kan ha kvar tavlorna. säger som dina gäster -Va mysigt!
Ann_Lee, svarade 2011-08-06
Tack! Ja, än sitter tavlorna kvar! Har nog börjat vänja mig!
Elvira51, 2011-07-30
Jätte mysigt! Du vet inte vad bården heter för något? Från vilken kollektion den kommer?
Ann_Lee, svarade 2011-08-05
Förlåt för mitt sena svar! Nej, tyvärr vet jag inte vad den heter. Jag tror dock att den har iaf ett par år på nacken. Bårdrullen var öppnad när jag köpte den på Tradera. Det står inte heller något på baksidan av tapeten. Jag har cirka 1 meter kvar av bården om någon skulle vara intresserad. Bortskänkes mot frakt!