vårt lilla hus- sockerbiten
2011 december flyttade vi in med 5 månaders bebis och 2 årig flicka. totalt renoveringsprojekt men vi kämpade på för att få det beboligt.huset är bara på 68 kvadrat så vi måste verkligen tänka till!
vi har nu typ gjort klart kök, vardagsrum, sovrum hall.
nästa projekt är källarrum för att få tvrum nere i källaren. sen ska vi göra ett sovrum till oss i källaren och såsåmingom darum/tvättstuga i pannrummet.
alla fönster ska såklart målas vita, dräneras, byggas altan, bygga lekstuga. göra om badrum uppe(vi har idag enbart målat om och bygg inredning), trädgården ska fixas till, uterummet skall göras större.
ja en hel del kvar att göra. hittade inga uppdaterade bilder poå datorn nästan men 2 bilder får vara där tills jag städar och tar fram kameran. ;)

Kvartersgrandtre, 2012-08-27
Härligt, ni har lite att bita i, men verkar ha kommit en bit på vägen :) Det kommer bli jättefint!
fini, 2012-08-26
fint:)
Lindaahlen, svarade 2012-08-26
Tack, vi jobbar på det iallafall!:)
Yenny_Lee, 2012-08-26
ser ut att bli jättefint :)
Lindaahlen, svarade 2012-08-26
Tack, snart sååå!( typ om tio år då vi har råd med taklyft, klä om huset, nytt staket osv. Men man får njuta av småsejen också!:)